Cycas Revoluta Japon Sago Palmiyesi

Soğuğa Dayanıklı İç Mekan, Ev Bitkileri


Evinizde soğuk odalarınız var ve bu odalarda bitki yetiştirip yetiştirilemeyeceğini mi merak ediyorsunuz? Merak etmeyin evinizin soğuk odalarında da yetiştirebileceğiniz bir çok tür var. Pek çok iç mekan, ev bitkisi soğuk havalarda çürür, ancak bu içeriğimizde soğuğa dayanıklı türlerle ilgili harika seçenekler sunacağız.


Zamioculcas (Zz Bitkisi)

Zamioculcas (Zz Bitkisi)

ZZ Bitkisi (Zamioculcas zamiifolia): ZZ bitkisi , yalnızca düşük ışık ve çok kuru koşullarda hayatta kalmakla kalmayan, aynı zamanda daha soğuk odalar için harika bir seçim olan çok dayanıklı bir iç mekan bitkisidir.

Plantistanbul Aspidistra Elatior, Salon Yaprağı

Plantistanbul Aspidistra Elatior, Salon Yaprağı

Salon yaprağı (Aspidistra elatior): Soğuk odalar da dahil olmak üzere ideal koşullardan daha az hayatta kalacak çok dayanıklı bir ev bitkisidir. Donma noktasının üzerinde kaldığı sürece hayatta kalacaktır. 

Sardunya

Sardunya

Sardunyalar (Pelargonium): Her gün birkaç saat doğrudan güneş ışığı aldıklarından emin olduğunuz sürece, sardunyalar daha soğuk odalar için hoş bir iç mekan bitkisi olabilir.


Yeşim Bitkisi

Yeşim Bitkisi

Yeşim Bitkisi: Sardunya gibi, yeterince güneş ışığınız varsa, yeşim bitkisi soğuk odalar için harika bir bitki olacaktır. Daha soğuk havalarda da çok uzun süre kuru kalarak hayatta kalırlar. 

Maidenhair Eğrelti Otu

Maidenhair Eğrelti Otu

Maidenhair Eğreltileri: Maidenhair eğrelti otları, daha düşük ışık koşullarında olduğu kadar daha düşük sıcaklıklarda da gelişir. Bu bitkinin yetiştirilmesindeki en önemli nokta, toprağı sürekli nemli tutmaya çalışmaktır. 

Cycas Revoluta, Japon Sago Palmiyesi

Cycas Revoluta, Japon Sago Palmiyesi

Sago palmiyesi (Cycas revolute): Bir palmiye olmayan Sago hurması, Japonya’nın güneyinden gelen çok sert bir ev bitkisidir. Çok düşük sıcaklıklar da dahil olmak üzere çok çeşitli sıcaklıkları tolere eder.

Paşa Kılıcı (Sansevieria)

Paşa Kılıcı (Sansevieria)

Paşa klıcı (Sansevieria): Her yerde bulunan paşa kılıcı bitkisi, neredeyse her yerde hayatta kalabilen muazzam bir ev bitkisidir. Düşük ışık, soğuk sıcaklıklar ve kuru toprağı çok iyi tolere edebilmektedir. 

Dracena Marginata

Dracena Marginata

Dracaena (Dracaena marginata) : Dracaena düşük sıcaklıklarda gelişimini durdursa da yaşantısını sürdürebilir. 50 derece ve üzerindeki sıcaklıklara sorunsuzca dayanabilir. 

3/5 - (4 kişi oy verdi)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir