hizli buyuyen bitkiler

Hızlı Büyüyen İç Mekan, Ev Bitkileri


Sabırsız bir bitki sever misiniz? evinizdeki bitkilerin çok hızlı büyüdüğünü görüp tatmin mi olmak istiyorsunuz? Hızlıca büyüyüp zevk alabileceğiniz bir çok ev bitkisi var. Hızlıca büyütebileceğiniz iç mekan, ev bitkilerini sizin için derledik.


Salon Sarmaşığı (Pathos Sarmaşığı)

Salon Sarmaşığı (Pathos Sarmaşığı)

Salon sarmaşığı olarak bilinen pathos sarmaşığı son derece hızlı büyüyen bir asmadır. Pothos’unuza (Salon Sarmaşığı olarak da bilinir) iyi büyüme koşulları sağlarsanız, sadece birkaç hafta içinde önemli ölçüde büyüyebilir. Pothos daha gölgeli koşulları tercih eder ve toprak yüzeyi kuruduğunda sulamalısınız.

Eğrelti Otu

Eğrelti Otu

12bin türü olmak üzere çeşitli eğrelti otları hızlı şekilde büyüyebilen bitkilerdir. Eğrelti otlarının bakımında dikkat edilmesi gereken, topraklarının asla tamamen kurumamasını sağlamaktır. Çoğu eğrelti otu, çok az veya hiç doğrudan güneş ışığı olmayan daha gölgeli koşullarda büyümeyi tercih eder. 

Syngonium

Syngonium

Yaygın isimler şunlardır: ok ucu bitkisi, ok ucu asma, ok ucu filodendron, kaz ayağı, nephthytis, Afrika yaprak dökmeyen ve Amerikan yaprak dökmeyen.

Bu bitkiler tipik olarak satın alındığında kısa ve gürdürler. Bu bitkiler aslında asma bitkileridir, bu yüzden onları eve götürdüğünüzde kısa sürede uzarlar. Onların tırmabileceği alanlar yaratabilirsiniz (ip, sopa vb.) veya daha yoğun bir görünümden hoşlanıyorsanız budayarak kısaltın. 


Ebegümeci

Ebegümeci

Çok sıcak ve güneşli pencereleriniz varsa, ebegümeci çarpıcı ve hızlı büyüyen bir ev bitkisi olur. Onları iyi sulayın ve onlara sahip olduğunuz en güneşli pencereyi verin. Sizi bol miktarda büyük çiçeklerle ödüllendirecekler ve iç mekanınıza tropikal bir hava katacaklar. 

Kurdele Çiçekleri (Chlorophytum Comosum)

Kurdele Çiçekleri (Chlorophytum Comosum)

Kurdele çiçekleri, çok hızlı büyüyen ve aynı zamanda kolay ve çok hızlı çoğalma avantajına sahip olan başka bir ev bitkisidir Toprağın yüzeyi kuruduğunda su verin ve en iyi büyüme için onlara bol miktarda parlak dolaylı ışık verin. Bitki üzerinde köklerle birlikte mükemmel biçimli küçük bitkicikler oluşacaktır, böylece kolayca çoğalırlar.  

Aloe Vera Bitkisi

Aloe Vera Bitkisi

Aloe vera bir sukulent türü için oldukça hızlı büyüyor. Etli oldukları için diğer bitkilere göre biraz daha fazla dayanıklı bitkilerdir. Onlara bol ışık ve sahip olduğunuz en güneşli pencereyi verin. Sizi hızlı büyüme ile ödüllendirecekler ve ayrıca bitkinin tabanında kolayca yavrular oluşturacaklar. 

Barış Çiçeği (Yelken Çiçeği) 

Barış Çiçeği (Yelken Çiçeği) 

Çok fazla güneş almayan bir mekanda bile yetişebilen bir bitkiye ihtiyacınız varsa, bir barış çiçeği (yelken çiçeği) deneyebilirsiniz. Bu bitkilerin güzel yaprakları vardır, birçok toksini iç mekan havasından uzaklaştırdıkları bilinir ve iç mekanlarda bile çiçek açarlar. 

Philodendron

Philodendron

Philodendron bitkileri, kalp yapraklı hızlı büyüyen asma bitkilerindendir. Toprak yüzeyi kuruduğunda su verin ve onlara bol miktarda parlak dolaylı ışık verin. Bunları tam güneşe koymaktan kaçının yoksa sararırlar.

4.5/5 - (4 kişi oy verdi)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir