evcil hayvanlar icin zararsiz bitkiler

Evcil Hayvanlar İçin Zararsız Bitkiler


Evde evcil hayvanınız ile beraber yaşıyorsanız mutlaka evdeki bitkileri yemeye çalıştıklarına tanık olmuşsunuzdur. Evcil dostunuz evdeki bitkileri yemek konusunda ısrar ediyorsa engel olmak oldukça zordur. Bitkileri ev il hayvanlarınızın ulaşamayacakları yere koysanız da onlar için güvenli ortamı sağlayamayabilirsiniz.


Evcil hayvanınız ile beraber yaşıyorsanız onlar için toksik olmayan bitkileri tercih etmelisiniz. Evcil dostlarımız için zararsız ev bitkileri vardır. Bu bitkiler hem evinizin enerjisini de tazelemeye yardımcı olur.

Aşk Merdiveni

aşk merdiveni

Aşk merdiveni dayanıklı bir bitkidir. Bu sebeple ev bitkileri için tercih edilenler arasındadır. Evcil dostlarınız onlar için zararsızdır. Bitkinin tüylü ve yumuşak dokusunu evcil hayvanlarınız çok sevecektir. Zaman zaman yapraklarını çiğneyebilirler. Aşk merdiveni bol su ve ışık sever. Böyle olduğu için dilediğiniz yere uygun bir şekilde yerleştirebilirsiniz.

Afrika Menekşesi

afrika menekşesi

Sıcak ve narin renkleri ile her evde olması gereken bir bitkidir. Afrika menekşesi kolay bakımı olan bir çiçektir ve evcil dostlarınız içinde oldukça güvenlidir. Yaprakları ve çiçekleri bakımından evcil dostlarınızın yer aldığı evlerde rahatlıkla tercih edilebilir.


Areka Palmiyesi

areka pamiyesi

Areka palmiyesi, ev ortamına tropik bir hava verir. Sarkan yaprakları ve hareketli görünümü ile evcil dostlarınızın oynamaktan keyif aldığı bir bitkidir. Onlar için zararsızdır bu sebeple Areka’yı rahat bir şekilde evinize yerleştirebilirsiniz.

Salon Palmiyesi

salon palmiyesi

Areka palmiyesine oldukça benzeyen bir bitkidir. Aynı görüntüye sahip olmalarıyla oldukça karıştırılır. Güzel yeşil yapraklı bir iç mekan bitkisidir. İç mekanlarda oldukça nazik bir bakım ister bu sebeple evcil dostlarınız için güvenli bitkiler içerisine girer.

Orkide

orkide

Orkide pek çok insanın en sevdiği çiçekli bitkilerden birisidir. Orkidelerin zarif duruşunu seviyorsanız endişe duymadan evinize yerleştirebilirsiniz. Çünkü evcil dostlarınız için bir sorun yaratmaz. Orkide narin yapraklara sahip olduğu için evcil dostlarınız yaprakları ile oynamak isteyebilir. Bunun için güvenli bir yere yerleştirmeniz daha iyi olacaktır.

Kurdele Çiçeği

kurdele çiçeği

Kurdele çiçeği birçok evde bulunan bir bitki çeşididir. Hızlı büyür ve aşağı doğru kıvrılan yapraklarıyla havayı temizleyen bir çiçektir. Detaylı bir bakım istemez sadece düzenli olacak şekilde sulanmayı sever. Evcil dostlarınız içinde hiçbir sorun yaratmaz.

5/5 - (1 kişi oy verdi)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir